David Bárta, CSB

 

Na cestu masáží mě přivedla touha poznat sám sebe a objevovat skryté možnosti lidského těla. K životu přistupuji s pokorou a radostí v přítomném okamžiku a za prožitky a události, které se staly v minulosti, ať jsou jakékoli, děkuji, protože mě mnohému naučily. Cesta, na které nyní jsem, je obklopena bezpodmínečnou láskou a přijetím všeho tak, jak je, a důvěrou v to, že to tak má být. Nehledám důvody, proč něco nejde, ale možnosti, jak záměry realizovat.

Věnuji se masážím, koučinku, individuální výuce a poradenství v oblasti sexuality, intimity a osobního rozvoje. Pracuji s jednotlivci a páry, laiky i profesionály.

 

 

 

VÝBĚR ABSOLVOVANÝCH VÝCVIKŮ A SEMINÁŘŮ

2018 – Quodoushka 1 – Cesta posvátné sexuality. Šamanská cvičení a rituály transformující sexuální energii. Cesta k prožívání hlubokého souznění a radosti ze života – Amara Charles (USA), Åsa Kullberg (Švédsko)

2013 – CSB – Profesionální výcvik Sexological Bodywork (Certifikovaný odborník a lektor pro sexuologickou práci s tělem) – www.sexologicalbodywork.com – EASE, pod vedením zakladatele profese Josepha Kramera, Ph.D.

2010 – rekvalifikace Masér pro sportovní a rekondiční masáže – REFIT

 

  • Škola reflexní terapie – reflexní diagnostika, reflexní terapie, reponace krční páteře, body první pomoci, nervová reflexní terapie – Július a Beata Patakyovi
  • Profesionální výcvik Celostní smyslné masáže – rituál celostní smyslné masáže, umění doteku, masáž a reflexologie pohlavních orgánů, masáž pánevního dna, anální masáž, práce s dechem a technika velkého tahu, práce s energií a se záměrem, masáž úst, nosu a uší, rituál smyslů, masáž elementů, léčivé aspekty celostní smyslné masáže, potěšení a léčení – vaginální mapování, asistence na kurzech – EASE, Mgr. Denisa Palečková, CSB, Ing. Richard Vojík, CSB
  • Tělo, duše, srdce I. – Léčení a zasvěcení (cesta stvrzení přirozené sexuality) – Alan Lowen
  • Hlas a síla projevu – intenzivní hlasová dílna – Komala de Amorim
  • Praktická filozofie života – kurz duchovního rozvoje II., IV., V. – Tvoření reality – teorie a praxe – Eva Baková

Ráda bych poděkovala Zuzce a Davidovi za ty nejlepší zážitky, které jsem zažila při sezeních.
Pocítila jsem to nejčistší, co jsem kdy zažila, ve smyslu, že jsem byla úplně v bezpečí a v čistém energetickém a harmonickém prostoru, do kterého se nemohlo dostat nic špatného a nemohlo mi to nijak ublížit.
Celý průběh jsem vnímala jako zrcadlo, ve kterém se odráželo přesně to, co mi zrcadlilo samu sebe.
Nic nebyla náhoda. Cely průběh byl božský a ozdravný v napojení na ty nejčistší božské zdroje.
Vidět pravdu o sobě samé pro mě byl ten největší lék. I když jsem na to nebyla zvyklá, jsem za to moc vděčná. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. Za mě jsou to nejlepší prostředníci světla, jaké znám. Bylo to přesně tak, jak to být mělo. Pomohli mi i s interpretací zážitků a se vším, co jsem potřebovala.
Dělají to opravdu ze srdíčka
. Všem moc doporučuji!

— Jarka —

 

Od kurzu doporučujeme všude, kudy chodíme. Otevřelo nám to obzory skrze dotek a intimitu. Díky kurzu jsme se naučili vnímat se vzájemně více, být ve své přítomnosti, teď a tady, a věnovat dlouhé chvíle jen sobě a našemu spojení. Od kurzu jsme aplikovali do našich diářů přímo čas na masáž a věnování se sami sobě. Byl pro nás velice přínosný a inspirativní, techniky využíváme a zkoušíme aktivně. Určitě v budoucnu zkusíme další vzdělání skrze tuto tématiku. Děkujeme.

Anička a Vítek

 

Rozhodl jsem se vyzkoušet čtyřruční masáž Jin a jang. Před masáží jsem byl trochu nesvůj, protože jsem příliš nevěděl, co přesně od masáže očekávat. Jakmile jsem ale dorazil na místo, nervozita rychle opadla a v přátelské atmosféře jsem se začal cítit velmi pohodlně. Na začátku mi Zuzana s Davidem vysvětlili podstatu vědomé práce s tělem a dostali jsme se i k diskuzi o různých duchovních aspektech našeho života. Poté již následovala masáž, při které se dostala pozornost snad úplně každé části mého těla. Chvílemi bylo vysloveně cítit, jak energie prochází tělem. Celá masáž proběhla velmi harmonicky, hladce a bylo až s podivem, jak v důvěrném prostředí člověk přirozeně překoná hranice vlastní intimity. Neskutečný zážitek spočíval i v tom, že maséři pracovali sehraně a výborně se doplňovala něžnost a jemnost Zuzaniných rukou se silou a dynamikou Davidových doteků. Jedinou nevýhodu, kterou jsem v masáži viděl, bylo to, že bych si přál, aby nikdy neskončila – respektive aby trvala dalších několik hodin ;-)) 
Ondra

 

Davide, chci Vám ještě jednou poděkovat za úžasnou masáž! Čerpám z ní doteď a jsem velmi příjemně naladěná a odpočinutá a pozitivní : ) Nejspíš dám na Vaše doporučení a přišla bych ještě jednou se dobít, odblokovat, posunout hranice, ujasnit si věci a pak určitě chci, aby na tom nějak zapracoval i můj muž. Moc děkuji a přeju krásné jarní dny 🙂

Petra

 

Na masáž Dotek lásky, kterou jsem dostala jako dárek k narozeninám, jsem šla s očekáváním příjemné relaxace, tolik potřebné v dnešní hektické době. Mám již zkušenosti s různými typy masáží, ale toto bylo pro mne naprosto neznámé a nové. Přiznávám, že ač jsem se moc těšila, z neznámých situací bývám zpočátku rozechvělá a tak to bylo i nyní. Výsledek však nad míru předčil mé očekávání a veškeré obavy se rozplynuly. Vstřícný, kultivovaný a velice citlivý přístup pana Davida, obratnost, něžnost a profesionalita jsou zárukou velmi kvalitní péče. Také oceňuji příjemné popovídání a spoustu udělených cenných rad, které si uchovám v paměti. Jednoznačně – vysoká úroveň, originalita a profesionalita, a proto vřele všem doporučuji! Pro mě osobně to byl nádherný, harmonický a smyslný  zážitek, na který nikdy nezapomenu a který velmi ráda zopakuji. Kouzlo tohoto prožitku je opravdu těžko popsatelné. Musí se prostě zažít.

Karolína

 

Pokud někdo potřebujete přijít na jiné myšlenky a třeba jen na dvě hodinky se oprostit od každodenního spěchu a zmatků a neklidu, tak vřele doporučuji úžasnou dvouhodinovou relaxační masáž. Cítila jsem se báječně uvolněná a nabitá energií, kterou jsem díky skvělým ručičkám šikovného maséra opět získala. Pokud můžu hodnotit podle sebe, tak jsem byla spokojená nadprůměrně :-). Všem vřele doporučuji, už se těším, až půjdu na další 🙂

Lucie

 

Davide, moc bych Vám chtěla poděkovat za skvělou a naprosto uvolňující masáž, která mi přinesla do života mnoho radosti v dnešní uspěchané době. Masáž byla nádherná a mám pocit, že máte léčivý dotek. Díky této masáži jsem se mohla na svět opět podívat radostněji a s nadhledem, který každý potřebujeme. Po delší době mě přestala bolet záda a velmi jsem ocenila Váš profesionální, a přitom nesmírně citlivý přístup. Jste opravdu odborník a ráda se k Vám vrátím. Taktéž jsem Vás ráda doporučila svým známým.

Ivana

 

Na základě impulzivního nákupu dárkového poukazu jsem se vypravila na dvouhodinovou relaxační masáž. Na masáže zad občas chodím, absolvovala jsem i několik masáží celého těla, vždy to byla příjemná záležitost, ale nikdy to nebyl nijak neobvyklý zážitek. Až do včerejška. Zpětně můžu říct, že celý průběh masáže byl úžasný. Uvolněná atmosféra, kterou masér David dokázal vytvořit, způsob dotyků, jejich síla, rychlost, práce s dechem, byla dokonalá, přesně odpovídala tempu mých tělesných a duševních pochodů a já měla nádherný pocit hluboké relaxace. Masér byl milý, jemný až něžný, velmi vnímavý. Při masáži jsem měla pocit, že se ve mně během ní probouzí úplně nějaká nová energie, které je pak člověk plný, netuším, jak to mám popsat, takový pocit úplného osvobození, pro mě to byl úplně nový moc pěkný zážitek. Řekla bych, že se mu nějakým záhadným způsobem podařilo odstranit všechno napětí v mém unaveném a vystresovaném těle a nyní mám pocit celkového uklidnění a zpomalení, nevytáčí mě standardní běsnění našich tří dětí, zatím si udržuji nadhled a doufám, že efekt ještě chvíli vydrží. A další nezanedbatelné plus je v tom, že jsem zjistila, že příjemné rozpoložení mého těla výborně zlepšuje i náš manželský milostný život, jsem příjemnější, naladěnější, víc si to užiji a v konečném důsledku je spokojený i manžel. Tato relaxační masáž neodstranila jen únavu a napětí v mém těle, ale i jsem si psychicky odpočinula a načerpala novou energii. Celkově to byl nádherný hluboký celostní zážitek, ráda si ho zopakuji i příště a rozhodně ho doporučuji vyzkoušet.

Martina

 

kdo jsme | co nabízíme  |  fotogalerie  |  kontakty