Jak mi orgasmická jóga změnila život – autentická výpověď klientky našeho centra

12 dubna, 2017 Posted by aktuality 0 thoughts on “Jak mi orgasmická jóga změnila život – autentická výpověď klientky našeho centra”

Jedna z našich klientek se s námi podělila o svou zkušenost s cvičením orgasmické jógy, se kterým se seznámila při sezeních sexuologické práce s tělem (Sexological Bodywork). Děkujeme za sdílení!

 

Orgasmická jóga byla pro mě ještě nedávno velikou neznámou. Neznala jsem tento název, a tak jsem samozřejmě ani nevěděla, co toto obnáší. Když jsem se dozvěděla, že něco takového existuje, moc se mi do toho nechtělo. Neměla jsem ráda změny a bylo to pro mě nové a neznámé. Po krátkém zaváhání jsem se s OJ seznámila teoreticky a poté ji začala praktikovat pod vedením kouče.

První tři dny OJ jsou těžko popsatelné. Spousta nových příjemných pocitů a vjemů, prostě jedním slovem… SUPER. Následovaly další dny, týdny, měsíce… V tomto krásném čase jsem vnímala všechny změny, které se odehrávaly s  mým tělem. Mám-li být zcela upřímná, byly i dny kdy se mi do OJ nechtělo – díky únavě, spoustě povinností atd., ale měla jsem pevné přesvědčení vytrvat a pokračovat a vnitřně jsem cítila, že takto je to správně. Brzy jsem opravdu začala sklízet první ovoce.

„Najednou přicházela do života spousta nové, neznámé živelné energie a tvořivosti.“

 

Mé tělo a mysl jako by reagovaly úplně jinak. Najednou přicházela do života spousta nové, neznámé živelné energie a tvořivosti. Všímala jsem si věcí kolem sebe, které jsem dříve přehlížela. Začala jsem více vnímat své tělo, jeho reakce, potřeby, více jsem o sebe pečovala. Ale hlavně jsem se přestala za své tělo stydět a začala jsem se mít ráda taková, jaká jsem. Naprosto přirozená a svěží, s  krásnou ženskou energií.

„Přestaly úporné migrenózní bolesti hlavy, bolestivá menstruace se stala daleko snesitelnější.“

 

Ale nejenom to… vymizely některé neduhy jako mávnutím proutku. Přestaly úporné migrenózní bolesti hlavy, na které jsem trpěla, a nepřišly, ani když jsem byla třeba náhodou nevyspalá. Bolestivá menstruace se stala daleko snesitelnější, necítila jsem časté bolesti v  podbřišku a v  oblasti ledvin. Zmizely občasné lehké deprese, špatné nálady a nervozita. Přátelé mě upozorňovali, že jsem nějak trošku jiná – hezčí, příjemnější, vitálnější, s  jiskrou v  očích a přitom jsem to stále já. Měla jsem ze sebe velikou radost a milovala jsem chvilky, které jsem trávila sama se sebou, a moc jsem se na ně těšila.

„Byly dny, kdy to bylo opravdu až zvláštně groteskní, ale vytrvala jsem.“

 

Po nějakém čase mi vstoupily do života pro mě dost zásadní problémy a já jsem se přes důrazné varování kouče nepřestávat s  OJ , která za této situace, ač to tak zpočátku nevypadá, působí jako blahodárný lék, soustředila na dané problémy a utápěla se v  nich. Najednou pro mě OJ nebyla důležitá. Důležitější byly jiné věci. Ano, pro mě skutečně byly, ale v  té době jsem si bláhová neuvědomovala, že OJ mi je pomůže daleko lépe zvládat. Prostě zvítězila moje slabost a OJ jsem ukončila. Problémy na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat a má psychika vzala za své. Deprese, tentokráte silnější, šílená únava, bolesti hlavy, žaludku, ztráta vitality a opět ta známá bolestivá menstruace. Prostě veliký začarovaný kruh! Toto období jsem silou vůle a vírou v  lepší časy a díky podpoře blízkých nakonec překonala. Moc mě ale mrzelo, že jsem se nedržela rad profesionála. Pomalu, pozvolna jsem se k  OJ vrátila. Nejdříve s  počátečním odporem a nechutí, ale s  jasným záměrem kvalitnějšího života. Byly dny, kdy to bylo opravdu až zvláštně groteskní, ale vytrvala jsem. Nyní až zpětně vidím, jaká to byla pravda. Pomalu jsem se nořila zpět do tohoto krásného údolí. A podařilo se…

„Tyto chvilky jsou pro mě mým osobním bohatstvím, ve kterém jsem já sama se svým tělem a svým nitrem.“

 

V současné době jsou pro mě tyto chvilky mým osobním bohatstvím, ve kterém jsem já sama se svým tělem a svým nitrem. Pomáhají mi v  problémech, podporují mě v  mých radostech, do partnerského života mi vnášejí nevšednost a nespoutanost. A opět se aktivuje ta známá živelná tryskající energie. Nikomu toto nevnucuji, protože k  tomuto musí dojít člověk sám. Ať už jednodušší nebo trnitější cestou. Já jsem již nyní kus cesty ušla, jsem na to pyšná a opravdu od nikoho si to nenechám vzít! Plním si spoustu záměrů a jsem šťastná. OJ nikomu nevnucuji, ale zároveň všem vřele doporučuji, protože opravdu dost zásadním způsobem obohacuje a zkvalitňuje život!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

kdo jsme | co nabízíme  |  fotogalerie  |  kontakty